AKADEMIA PRZYSZŁYCH MAM

Czas ciąży, to czas wielkich zmian w życiu Kobiety, Rodziny. To czas radości, ale i wielu obserwacji, obaw. To na pewno moment też w którym zmieniamy swoje priorytety, nad wieloma kwestiami zastanawiamy się po raz pierwszy i na wiele pytań nie tak łatwo nam znaleźć odpowiedź. Wiele emocji rodzi się w naszej głowie, ciele. Znajomi żyją wcześniejszym rytmem, a Rodzina mówi o swoich doświadczeniach, które są dla nas cenne, ale czujemy że nie zawsze dokładnie tak jest w naszym przypadku.
 
Samo spotkanie z Kobietami, które również tak jak Ty przygotowują się do roli Przyszłej Mamy daje ogromne poczucie szczęścia, zrozumienia i pozytywnej energii, która pozostaje z nami na długo. Zapraszamy Cię do Akademii Przyszłych Mam, gdzie w komfortowych
i eleganckich wnętrzach Szampan i Truskawki wspólnie będziemy przeżywać to co ważne, śmiać się i czuć się zrozumiałe. To wyjątkowe warsztaty dla Kobiet w ciąży z ogromną dawką potrzebnej teorii, jak i praktyki. Energia Kobiet, to ogromny potencjał o którym warto pamiętać. Szczególnie w takich sytuacjach.
Jako właścicielka Szampan i Truskawki, która również jest w tym wyjątkowym stanie – z całego serca zapraszam będąc Gospodarzem i Uczestnikiem warsztatów.
TEMATY NASZYCH SPOTKAŃ
26.08Asertywność PRZYSZŁYCH MAM – dla dobra swojego i Dziecka; jak być Mamą taką jak chcę. Spotkanie prowadzone przez Adrianę Klos
Twoje dziecko chce Cię widzieć zadowolona z siebie i spełnioną. Życie w zgodzie ze sobą i zasadami asertywności, na pewno Ci w tym pomoże.
Zapraszamy Cię do wspólnej zabawy "Asertywność Mamy":
- poćwiczysz z nami stawianie granic i odmawianie w nieraniący sposób
- uświadomisz sobie lub przypomnisz swoje prawa i pragnienia
- nauczysz się jasno wyrażać swoje emocje i potrzeby
- poćwiczysz z nami komunikowanie oczekiwań
- zrozumiesz na czym polega asertywna relacja ze sobą
- odkryjesz moc asertywnego monologu wewnętrznego 
02.09Wszystko o co PRZYSZŁE MAMY chciałyby spytać – jak oswoić poród – część 1 – teoria. Spotkanie prowadzone przez Doulę Justynę Antonik
To pierwsza część spotkania podczas, którego będziemy oswajać poród. Mamy wiele pytań i często słyszymy radę „Miliony osób rodziło przed Tobą i dały radę, to i Ty dasz radę.”. Cudownie, ale przydałoby się trochę praktyki i teorii, bo wiadomo, że nie taki diabeł straszny jak go malują pod warunkiem, że się dobrze przygotujemy. A gwarancją tego przygotowania jest spotkanie z kompetentną osobą, która dzięki swojemy szerokiemu doświadczeniu wprowadzi nas w tajniki praw Mamy, wyprawki i torby. Opowie nam dokładnie jak ważna jest rola wsparcia i przygotowania przed tym cudownym, ważnym dniem, który ma prawo wzbudzać w nas wiele emocji. Bo to, że zapamiętamy go do końca życia, to już jest pewne. Zadbajmy o to, aby były to dobre wspomnienia. 

09.09Wszystko o co PRZYSZŁE MAMY chciałyby spytać – jak oswoić poród – część 2 – praktyka. Spotkanie prowadzone przez Doulę Justynę Antonik
To druga część naszego poprzedniego spotkania. Tym razem zajmiemy się praktyką związaną z porodem. Wiemy, jak ważne jest, aby tę wiedzę zdobyć przed tym wielkim wydarzeniem, a nie po. Wprawdzie później mamy wiekszą wiedzę, bo jesteśmy doświadczone, ale wtedy ta wiedza już będzie tylko pytaniem „dlaczego wcześniej o tym nie wiedziałam?” J Warto zadbać o pozytywne wspomnienia, które są bardzo ważne dla Przyszłych Mam, jak i ich Dzieci. To właśnie te chwile mają wpływ na całą przyszłość. Skupimy się na aktywności w czasie ciąży i porodu. Odczarujemy co się dzieje z  hormonami i bólem podczas porodu oraz jak dać sobie wsparcie fizyczne.
16.09 - Chusta PRZYSZŁEJ MAMY – jak używać, czy warto, co to daje. Spotkanie prowadzone przez Justynę Antonik
Podoba Ci się idea noszenia dzieci w chustach? Zastanawiasz się czy to dobre rozwiązanie dla Ciebie i Twojej Rodziny? Specjalnie opracowany program warsztatów sprawia, że są one idealnym wstępem do chustonoszenia jeszcze w okresie ciąży. W trakcie spotkania omówimy wykorzystanie chusty w ciąży (zachustujemy brzuszek ciążowy), porozmawiamy o kangurowaniu oraz praktycznie przetestujemy chustę rebozo, która jest używana do masażu w ciąży, w trakcie porodu, połogu i masażu zamykającego. Nauczymy się wiązać kieszonkę i omówimy dalsze etapy noszenie dzieci. Pracujemy na fantomach :). Do dyspozycji jest też stosik chustowy. Jest również możliwość wyboru i zakupu chusty.

30.09 - Seksualność PRZYSZŁEJ MAMY. Spotkanie prowadzone przez Zosię Rzepecką. 
Seks przed i po porodzie zawsze budził wiele pytań i wątpliwości, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Na naszym spotkaniu podzielę się z Wami własnymi doświadczeniami oraz opowiem jak poród daje nam możliwość głębszego poznania swojej seksualności. Zajmiemy się życiem seksualnym w ciąży (do kiedy i jak), przed porodem (czy można i po co) oraz po porodzie (od kiedy i  czy inaczej).  Poruszymy więc kilka tematów od strony fizjologii seksu i porodu, ale też dotkniemy kilku bardziej magicznych aspektów alchemii miłości. Jak ważny może być czuły seks zarówno dla przyszłej matki, ojca jak i dla dzidziusia w brzuchu? Co nam daje kochanie się z intencją miłości dla dziecka? Opowiem o porodzie jako o poddaniu się pierwotnej energii, jak to zrobić i co nam to daje?  O porodzie jako o możliwej kobiecej inicjacji w budzeniu się do życia w pełni. I najważniejsze, poród zawsze jest dla kobiety jak rytuał przejścia, sama odradza się na nowo. To daje nam możliwość uleczenia własnej relacji z ciałem oraz przeżycia ponownej inicjacji seksualnej z własnym partnerem. Warto skorzystać. 

DANE ORGANIZACYJNE
WIĘCEJ O PROWADZĄCYCH

 Adriana Klos - autorka wielu artykułów m.in. w Rzeczpospolitej, Wirtualnej Polsce czy Polityce, a także w magazynach psychologicznych „Sens” i „Charaktery”. Autorka popularnego warsztatu dla magazynu „Charaktery” - Oswoić stres, odzyskać spokój. Realizowała projekty dla LuxMedu, Banku BPH. Na co dzień prowadzi własny Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju „Strefa Zmiany, a w nim konsultacje psychologiczne oraz psychoterapię indywidualną osób dorosłych i par.

Justyna Antonik - Doula na stażu w Stowarzyszeniu Doula w Polsce, doradca macierzyński, doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich Akademii Noszenia Dzieci, instruktor masażu dziecięcego oraz aktywnej szkoły rodzenia. Mama dwóch wspaniałych chłopców, dzięki którym uczy się rodzicielstwa cały czas, dzień po dniu i na nowo odkrywa świat. Współpracuję m.in. z Fundacją Wspierania Kobiet i Rodzin – ORIGO, Fundacją Rodzić po Ludzku, Fundacją Razem przez Macierzyństwo. Jestem wolontariuszką w Instytucie Matki i Dziecka.
 Zosia RzepeckaNauczycielka Tantry Współczesnej. Z wykształcenia psycholożka. Łączy w sobie pasję miłości z misją uleczania i wzbogacania relacji międzyludzkich. Od 2004 roku w Polsce i na świecie (m.in. w Indiach) prowadzi wraz z mężem Dawidem Rzepeckim zajęcia rozwojowe. Ich wspólne propozycje warsztatowe wzmacniają naturalną zdrową seksualność z jednoczesnym doświadczeniem duchowości. Ukończyła Dwuletnie Studium Psychoterapii metodą Psychologii Zorientowanej na Proces, Klasę „Wzajemnego pomagania” Reevaluation Counseling metodą Harveya Jackinsa, staż zawodowo szkoleniowy z Terapii Krótkoterminowej „Brief Solution Focus Therapy”. Ukończyła również kurs „Birth into Being” prowadzony przez Elenę Tonnetti-Vladimirovą oraz warsztaty „Doula Porodowa” prowadzony przez Debrę Pascali-Bonaro. Mama kilkunastomiesięcznej Gabrysi. 
 PATRONI MEDIALNI

Serdecznie zapraszamy,
Zespół Szampan i Truskawki.