Networking w praktyce

Bardzo dużo ostatnio słychać o networkingu. Cóż to takiego? W największym uproszczeniu networking to nawiązywanie i utrzymywanie dobrych kontaktów w celu ich późniejszego wykorzystania w życiu zawodowym. Trzeba tylko pamiętać, że networking opiera się na zasadzie wzajemności. W praktyce networking polega budowaniu i pielęgnowaniu dobrych relacji z różnymi ludźmi, poszerzaniu tych znajomości oraz wzajemnym pomaganiu sobie w różnych sytuacjach.

Taka sieć kontaktów może być bardzo przydatna w życiu zawodowym. Networking często jest wykorzystywany przy poszukiwaniu lepszego stanowiska pracy. Nieprzypadkowo networking jest uważany za jedno z najistotniejszych narzędzi rozwoju zawodowego i sposób na bardzo owocne rozwijanie kariery.
Sieć kontaktów należy budować na wiele różnych sposobów. Powinni się w niej znaleźć ludzie z naszej branży - znajomi ze studiów, osoby poznane na różnego rodzaju branżowych wydarzeniach (tagrach, konferencjach, warsztatach czy szkoleniach), byli i obecni współpracownicy czy przełożeni. Dobra sieć networkingowa to także ludzie z zupełnie innych grup zawodowych, których znajomość może być dla nas przydatna – między innymi znajomi z podwórka, koledzy ze szkoły, członkowie bliższej i dalszej rodziny.
Sieci kontaktów networkingowych nie tworzy się w dzień czy dwa, dobra sieć powstaje latami. Warto zadbać o jej rozwój, bo może w bezpośredni sposób przełożyć się na rozwój naszej kariery zawodowej czy przedsiębiorstwa.
Jak rozwijać sieć kontaktów networkingowych? Podczas oficjalnych i nieoficjalnych rozmów, na branżowych wydarzeniach, szkoleniach, a nawet podczas mniej lub bardziej przypadkowych spotkań – nie ma złej okazji na nawiązanie nowej, przydatnej znajomości.
Świetną okazją do poznania nowych ludzi i nawiązania cennych kontaktów może być impreza tematyczna, związana właśnie z networkingiem. Możemy być pewni, że na takiej imprezie spotkamy ludzi, którzy są świadomi tego, co to jest networking i jak ważne jest poznawanie nowych ludzi i dbanie o właściwe relacje z nimi.
Tego typu impreza pod koniec sierpnia odbędzie się w jednym z najciekawszych warszawskich meeting roomów. W spotkaniu pod nazwą „Networking i rozrywka w szampańskim stylu” weźmie udział około 20 osób. W programie Michał Leja i jego Stand-Up Comedy Show, profesjonalna degustacja szampanów oraz oczywiście część networkingowa.
Spotkanie odbędzie się w miejscu o nazwie „Szampan i Truskawki”. I rzeczywiście – można spodziewać się szampańskiej zabawy i nawiązania bardzo owocnych znajomości.
 WIĘCEJ o nas.
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.