Jak znaleźć korzystny kredyt?

Znalezienie kredytu nie jest łatwe. Zajmuje dużo czasu i często okazuje się niekorzystne. Czy poszukiwanie korzystnej oferty kredytowej z doradcą finansowym jest łatwiejsze?

Kim jest doradca kredytowy?

Doradca kredytowy jest osobą, która ma wiedzę dotyczącą ofert bankowych. Wie jakie są warunki, które musi spełnić klient oraz jakie są zasady ich udzielania. Jest pośrednikiem między klientem, a bankiem bądź inną instytucją finansową, który stara się wynegocjować kredyt dla klienta. Doradcą może zostać osoba, która uzyskała zezwolenie Ministra nadzoru Finansowego.

Uzyskanie większego kredytu to trudne przedsięwzięcie. Nieznajomość oferty bankowej, spora ilość czasu, która należy poświęcić na porównanie oferty różnych instytucji nie jest łatwe. Poszukiwania kredytu zajmują dużo czasu i zjadają dużo nerwów. W takiej sytuacji bezcenna staje się pomoc doradcy kredytowego, dostępnego pod adresem www.domd.pl/kredyty.

Doradca finansowy, dzięki ciągłej współpracy z bankami, ma za zadanie orientowanie się w aktualnych wytycznych poszczególnych instytucji finansowych, tak by dopasować kredyt do potrzeb klienta.

Nie ma zdolności kredytowej!

Doradca finansowy ma niezbędne umiejętności, by doradzić klientowi, jakie działania należy wykonać, by zwiększyć swoja zdolność kredytową. Zlikwidowanie kart kredytowych, spłata wcześniej zaciągniętych zobowiązań finansowych, czy zaciągnięcie kredytu wspólnie z członkiem rodziny to niektóre tylko sposoby na poprawienie swojej sytuacji. „Czyszczenie” negatywnej historii bankowej to jedna z pomocy, jaką może zaoferować doradca.

Warto jednak pamiętać, że doradca finansowy wykonuje wyłącznie pierwszą weryfikację klienta, to analityk finansowy banku wykonuje ostateczna ocenę.

Warto wiedzieć, że doradca kredytowy nie pobiera wynagrodzenia od klienta. Jego zarobki uzależnione są od umowy, którą zawarł z bankiem z którego otrzyma wynagrodzenie. Oczywiście zarobki doradcy są wyższe jeżeli klient otrzyma większy kredyt.